DANSBORGSKOLEN

           Vi lærer, når vi har det godt – vi har det godt, når vi lærer

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
tirsdag, 03-10-2017
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde AA, CØ, HA, KT
torsdag, 05-10-2017
09:00-14:00 AW - Skoleskak - Medborgersalen AW
14:15-16:00 Læringsvejledermøde - UiU - på LÆR AA, CØ, AHB, BFA, EG, HC, KP, MI, ML, MR, RJ
Uge 41
onsdag, 11-10-2017
- Koncert for udskolingen Koncert nr. 1 fra kl. 9.15 til 10.00 klasserne 8x,8z,9y,9z Koncert nr 2 kl. 10.20 til 11.05 klasserne 7x,7y,7z,8y begge koncerter finder sted i skolesalen. Søren Krogh og Marie Frank 7X, 7Y, 7Z, 8X, 8Y, 8Z, 9X, 9Y, 9Z CØ, IN, JOLD, LK, LP, MA, ML, MR, RJ, ST, FKR, CF, JS, KP, ME, NF, CARD, CD, HC, JK, KBW, KJ, MH, MJ, RG, MESD
08:00-14:00 Newton Room på Risbjergskolen 9X CF, JK
09:30-12:00 Tur til bjerget 0A SH, TI
torsdag, 12-10-2017
09:00-15:00 Blokdage - Strandmarkskirken og Musikskolen 8X, 8Y, 8Z CF, CØ, JS, KP, ME, NF
10:00-15:00 EG - EXPO 2020 EG
fredag, 13-10-2017
08:00-13:15 Motionsdag 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C, 7X, 7Y, 7Z, 8X, 8Y, 8Z, 9X, 9Y, 9Z, MO0, MO1, MO2 AA, AB, ABE, AGM, AHB, AI, AK, ANMF, ARJ, AVE, AW, AWL, BEBF, BFA, BIRF, BJ, BR, CARD, CASF, CBHF, CD, CF, CH, CHCF, CHRP, CJ, CJHF, CMFF, CP, CØ, DÜ, EG, FAHF, FH, FKR, FRA, GR, HA, HC, HE, HEKF, HH, HL, HN, HO, HP, HS, HUM, IN, IS, JAVF, JBR, JIJF, JJ, JK, JL, JLA, JM, JOLD, JS, KAAF, KAS, KBW, KH, KIHD, KIRD, KJ, KK, KP, KS, KT, KW, LB, LE, LERF, LFR, LI, LIAD, LK, LO, LP, MA, MAN, MASF, MB, MBL, MC, ME, MG, MH, MHO, MI, MISD, MJ, ML, MLNF, MN, MOTD, MP, MR, MRA, MS, MSN, MTHF, NA, NB, NF, OLK, PJ, PL, PT, RASD, RAZ, RG, RJ, ROF, SA, SH, SAL, SAM, SAPD, SB, SJ, SK, SMS, SP, ST, SUIF, SV, SW, TH, THE, TI, TRM, TS, TZ, TØ, VI, VID, VK, ZITP, CNTF, NX, MESD, ANB, CHLF, GOR, HEAP, HM, JKHF, LILD, MBE, TSM, ARO, FLHD, STJD, SØTD, VIKAR1, VIKAR2
09:00-15:00 Blokdage - Strandmarkskirken og Musikskolen 8X, 8Y, 8Z CF, CØ, JS, KP, ME, NF
Uge 43
mandag, 23-10-2017
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
09:00-11:00 9.xyz - TUBA & Pulsen 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG, MESD
10:00-14:00 8.Z Sundhedsdage - SundhedsCentret
8Z KP
tirsdag, 24-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
08:15-12:00 8.Z Sundhedsdage - SundhedsCentret 8Z KP, JS
onsdag, 25-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
torsdag, 26-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
14:15-16:00 PLC-teammøde - spejlbilleder på video AHB, BFA, EG, HC, KP, MI, ML, MR, RJ, CØ
fredag, 27-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
Uge 44
mandag, 30-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
tirsdag, 31-10-2017
08:00-14:00 Projektuger 4. årgang 4A, 4B, 4C CP, HP, JM, LO, SJ, TH, NX
08:00-15:00 Frivillige nationale test: 23. okt.- 8. dec.
17:00-18:30 8. klasse - Uddannelsesaften med UU-vejleder Jørgen Larsen
8X, 8Y, 8Z JLA