DANSBORGSKOLEN

           Vi lærer, når vi har det godt – vi har det godt, når vi lærer

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 22
fredag, 01-06-2018
08:00-15:00 Karameldag og almindelig skoledag 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C, 7X, 7Y, 7Z, 8X, 8Y, 8Z, 9X, 9Y, 9Z, MO0, MO1, MO2 AA, AB, ABE, AGM, AHB, AI, AK, ANMF, AVE, AW, AWL, BEBF, BFA, BIRF, BJ, BR, CARD, CASF, CBHF, CD, CF, CH, CHCF, CHLF, CJ, CJHF, CP, CØ, DÜ, EG, FAHF, FKR, HA, HC, HE, HEKF, HH, HL, HN, HO, HP, HS, HUM, IN, IS, JAVF, JBR, JJ, JK, JL, JLA, JM, JOLD, JS, KBW, KH, KIHD, KIRD, KJ, KK, KP, KS, KT, KW, LB, LERF, LFR, LI, LK, LO, LP, MA, MASF, MB, MBL, MC, ME, MG, MH, MHO, MI, MJ, ML, MLNF, MN, MOTD, MR, MRA, MSN, MTHF, NA, NB, NF, OLK, PJ, PL, PT, RASD, RAZ, RG, RJ, ROF, SA, SB, SH, SJ, SK, SMS, ST, SUIF, SV, TH, THE, TI, TRM, TS, TZ, TØ, VI, VK, CNTF, NX, MMDF, KKHF, TWR, TMJF, GOR, LILD, MESD, BIA, CBJ, CTN, JFA, MTS, SRA, SSNP, MBE, TSM, JDAF, JKHF, JVJF, HM, FLHD, STJD, SØTD, VIKAR1, VIKAR2
08:15-09:30 9. klasse Sidste skoledag - Morgenkaffe i Skolesalen 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG
09:30-10:15 9. klasse Sidste skoledag - underholdning i hallen 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG
10:15-11:00 9. klasse Sidste skoledag - karameller og vandballoner på plænen 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG
11:00-11:30 9. klasse Sidste skoledag - afslutning i Skolesalen 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG
Uge 23
onsdag, 06-06-2018
- Mundtlige Prøver starter 9X, 9Y, 9Z CARD, CD, CØ, HC, JK, KBW, KJ, MA, MH, MJ, RG
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Engelsk 9Z HC
08:30-14:00 Tur til Quark 0B AB, MB
08:30-14:30 Innovation i ZOO 5A IS
09:00-14:00 MO-årgangen på Zoologisk museum MO0, MO1, MO2 CHCF, SB, SK
09:00-14:00 Tur til volden 0A SH, TI
torsdag, 07-06-2018
05:45-20:00 Skolepatruljernes årlige tur til Hansa Park for 7. og 8. klasses elever 7X, 7Y, 7Z HC
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9X CD, CF, SA
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Samfundsfag 9Y JK
08:30-14:30 Innovation i ZOO 5A PT
08:45-14:00 Quark træklatring 3A, 3B, 3C AW, KJ, VI
12:15-16:15 Portfolio-samtaler i G1 5B SV, TØ
fredag, 08-06-2018
08:00-12:00 9.z Folkeskolens prøver - Engelsk 9Z HC
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9X CD, CF, SA
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Samfundsfag 9Y JK
Uge 24
tirsdag, 12-06-2018
08:30-14:30 Innovation i ZOO 5A IS
10:00-15:00 Årgangstur til Valby Parken 8X, 8Y, 8Z CF, JS, ME, NF
13:30-16:30 Portfolio-samtaler 5B SV, TØ
onsdag, 13-06-2018
10:20-16:00 5. årgang faglige dage i Tivoli 5A, 5B, 5C, 5D SV, KK, MC, TØ, PT, IS, BR
torsdag, 14-06-2018
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Dansk 9X JK
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Dansk 9Z HC
fredag, 15-06-2018
08:00-12:00 LEAD-konference AA, BIRF, NX
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Dansk 9X JK
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Dansk 9Z HC
12:00-15:00 Lederteamdag AA, BIRF, CØ, NX
Uge 25
mandag, 18-06-2018
08:00-14:00 Det gør godt at gøre godt! 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C CP, HP, JM, LO, NX, SJ, TH, BR, IS, KK, MC, PT, SV, TØ, AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9Z CD, RG
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Engelsk 9Y MH
09:25-10:00 6. klasse Fællessamling - valgfag næste år 6A, 6B, 6C AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA, NX
10:20-10:50 7. klasse Fællessamling - valgfag næste år 7X, 7Y, 7Z CØ, IN, JOLD, LK, LP, MA, ML, MR, RJ, ST
10:55-11:30 8. klasse Fællessamling - valgfag næste år 8X, 8Y, 8Z CF, CØ, JS, KP, ME, NF, IN, RJ
tirsdag, 19-06-2018
08:00-14:00 Det gør godt at gøre godt! 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C CP, HP, JM, LO, NX, SJ, TH, BR, IS, KK, MC, PT, SV, TØ, AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9Z CD, RG
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Engelsk 9Y MH
17:00-20:00 Skolebestyrelsesmøde - afslutning gammel bestyrelse AA, CØ, HA, KT
onsdag, 20-06-2018
08:00-14:00 Det gør godt at gøre godt! 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C CP, HP, JM, LO, NX, SJ, TH, BR, IS, KK, MC, PT, SV, TØ, AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA
08:30-12:30 Ejbybunkeren 8X KP
09:00-13:45 Mo-årgangen udeskole i Kystagerparken(landart) MO0, MO1, MO2 SB, SK
09:00-14:00 Tur til politistationen Bellahøj 0A SH, TI
15:00-15:45 Demonstration af nye skærme - for gæster
17:00-20:00 Afslutningsfest 6. årgang 6A, 6B, 6C HL, HN, KW, KT, AK, SA
torsdag, 21-06-2018
08:00-14:00 Det gør godt at gøre godt! 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C CP, HP, JM, LO, NX, SJ, TH, BR, IS, KK, MC, PT, SV, TØ, AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9Y CD, CF
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Historie 9Z RG
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Engelsk 9X MH
fredag, 22-06-2018
08:00-14:00 Det gør godt at gøre godt! 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 5D, 6A, 6B, 6C CP, HP, JM, LO, NX, SJ, TH, BR, IS, KK, MC, PT, SV, TØ, AK, HL, HN, KT, KW, RASD, SA
08:00-14:00 9.y Folkeskolens prøver - Fælles naturfag 9Y CD, CF
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Historie 9Z RG
08:00-14:00 9.x Folkeskolens prøver - Engelsk 9X MH
Uge 26
mandag, 25-06-2018
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Matematik 9Z CD
tirsdag, 26-06-2018
08:00-14:00 9.z Folkeskolens prøver - Matematik 9Z CD
08:00-14:00 En dag på vandet - havnen i Hvidovre - 7x 7X ML, MR
onsdag, 27-06-2018
08:00-23:55 Hallen booket til opsætning til dimission.
08:30-11:30 En dag på vandet - havnen i Hvidovre - 7z 7Z IN, MR
09:00-14:00 Mo-årgangen hjem til Sanne MO0, MO1, MO2 SB, SK
09:00-14:00 Tur til Brøndby strand 0A, 0B, 0C AB, JL, LI, MB, SH, TI
18:00-21:00 Dimissionsfest 9X, 9Y, 9Z CF, CØ, JS, KP, ME, NF, IN, RJ
torsdag, 28-06-2018
08:00-14:00 En dag på vandet - havnen i Hvidovre - 7y 7Y LK, LP